ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak oświetlić basen? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jak oświetlić basen?

Na zewnątrz
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Zdecydowałeś się na nowy basen? A może od jakiegos czasu juz cieszysz się jego posiadaniem? Niezależnie od tego, pamiętaj, że każdy basen powinien być odpowiednio i bezpiecznie oświetlony.

Jeśli kupujesz nowy basen, masz więcej możliwości aranżacji oświetlenia zewnętrznego w basenie lub wokół niego. Ale z pewnością możesz zaplanować oświetlenie basenu nawet jeśli zapomniałeś o tym wcześniej i chcesz to zrobić teraz. Oświetlenie basenu i jego otoczenie są bardzo istotne. Bezpieczeństwo zawsze powinno stac na pierwszym miejscu. Ale powinieneś również czuć się komfortowo, a oświetlenie basenu powinno stworzyć nastrojowy klimat.  Przy zakupie nowych lamp basenowych, ich design jest również wazny. Ale bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miesjcu. Ze względu na to, że oświetlenie basenowe będzie stale w kontakcie z woda i wilgocią, musisz dobrze dobrze to przemyśleć. Musisz skupić się na oświetleniu o wysokim stopniu ochrony IP. Idealnie, co najmniej IP65. Ale im wyższy IP, tym lepiej. Oświetlenie o tak wysokim stopniu ochrony IP jest odpowiednie do basenu, a także jego otoczenia. Nie musisz się obawiać o zwarcie lub że w jakiś inny sposób zagrozisz swojemu bezpieczeństwu.Świetnymi i odpowiednimi wariantami są na przykład światła z serii oświetlenia LED  lub podobne oświetlenie zewnetrzne. Wszystko zależy od Twojego gustu i rodzaju basenu, jaki posiadasz. Właściwy układ również odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ ważne jest, aby wiedzieć, w którym miesjcu basenu jesteś. Dlatego każdy narożnik basenu powinien być oświetlony. Najlepiej umieścić światła po bokach i zachować między nimi odpowiednią odległość. Idealnie, gdy światła są rozmieszczone wokół całego basenu. Jeśli posiadasz większy basen, gdzie posiadasz schody, musisz umieścic oświetlenie równiez w pobliżu nich, aby zapewnić bezpieczne wejście do wody. Jednakże, nie jest zalecane aby instalacje tego typu oświetlenia przeprowadzac na własną ręke. Naprawdę konieczne jest powierzenie tej pracy ekspertowi, aby miec pewność, że zostaną spełnione wymogi bezpieczeństwa, a Ty i Twoja rodzina lub przyjaciele będziecie bezpieczni.


Otoczenie basenu i dojście do basenu

Oświetlenie basenu jest zdecydowanie bardzo ważne. Jednak najpierw musisz się do niego dostać. Ato jest powód, aby oświetlić jego otoczenie oraz ścieżkę, która do niego prowadzi. Otoczenie basenu może być oświetlone także lampami solarnymi.


Światła najazdowe są idealne na ścieżke prowadząca do basenu. Jeśli chodzi o aranżację całego terenu, dobrze jest postawić wokół basenu kilka lamp ogrodowyh. Spróbuj umieścić je w odpowiedniej odległości. Nie powinny znajdować się zbyt daleko, aby spełniały swój główny cel, jakim jest oświetlenie basenu.


Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Copyright © 1994 – 2022 Donoci sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i