ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Ile pieniędzy można zaoszczędzić dzięki żarówce LED? | Liderlamp.pl
Nowy system magazynowy działa już prawidłowo i ponownie realizujemy wysyłki z prędkością, do której jesteście przyzwyczajeni. Przepraszamy za wcześniejsze opóźnienia. Więcej tutaj.
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Ile pieniędzy można zaoszczędzić dzięki żarówce LED?

Źródła światła
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

W czasach systematycznie rosnących kosztów energii elektrycznej coraz więcej Polek i Polaków szuka alternatywnych możliwości, dzięki którym uda się im nie tylko ograniczyć zużycie prądu, ale przede wszystkim koszty z tego wynikające. Czy Ty również zadajesz sobie pytania: oświetlenie LED — Czy się opłaca? Czy żarówki LED są oszczędne? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi "Tak", to zdecydowanie musisz przeczytać ten artykuł!

Oświetlenie LED a oszczędność energii

Pierwsze pytanie, które zadajemy sobie, kiedy myślimy o oświetleniu LED to: Czy żarówki LED są oszczędne? Oświetlenie LED - czy się opłaca? Szukając odpowiedzi na to pytanie, najpierw musimy zrozumieć, jak działa tego typu żarówka.

W odróżnieniu od żarówki tradycyjnej nie ma ona żarnika, a składa się wyłącznie z samych komponentów elektronicznych, przez które przepływa prąd elektryczny. Dzięki temu dioda się nie nagrzewa, a przy tym nie marnuje prądu na wytworzenie energii cieplnej. Powstała podczas przepływu nadwyżka energii elektrycznej jest zamieniana w światło widzialne, co sprawia, że dioda LED świeci.


Czy żarówki LED pobierają dużo prądu?

To kolejne pytanie, które zadaje sobie wiele konsumentów przed wyborem oświetlenia i dokonaniem zakupu. W tym przypadku również musimy porównać to źródło światła do konwencjonalnej żarówki

Statystycznie tradycyjne żarówki zużywają około 2400 W energii dziennie, natomiast żarówki LED pobierają tylko 320W prądu na dobę.

A jak te dane przekładają się na koszty?

Ile kosztuje godzina świecenia żarówki LED?

To pytanie to prawdopodobnie najważniejsza kwestia dla każdej osoby zastanawiającej się nad tego typu oświetleniem. W tym momencie należy wykonać odpowiednie kalkulacje:

  • 1 kW = 1000 W
  • Przyjmujemy, że koszt jednej kWh to 80 groszy.
  • Tradycyjna żarówka: 2,4 kWh x 0,8 = 1,92 zł.
  • Żarówka LED: 0,32 kWh x 0,8 = 0,26 zł

Jak wynika z powyższych obliczeń, oświetlenie LED jest znacznie tańsze, co oznacza, że jest również korzystniejsze.

Oświetlenie LED - czy się opłaca?

Zdecydowanie tak! Za sprawą nowoczesnej technologii wykorzystanej w diodach LED możesz obniżyć koszty kilkukrotnie, a ponadto ich żywotność jest znacznie dłuższa niż standardowych żarówek.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2022 Donoci sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i