ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Historia oraz ciekawóstki o LED oświetleniach | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Historia oraz ciekawóstki o LED oświetleniach

Aktualności i powiadomienia

Marcin

LED oświetlenia są w dzisiejszych czasach bardzo lubiane nie tylko dzięki temu, że z nimi zaoszczędzimy, co do kwetii utrzymania ruchu. Jaka jest natomiast ich historia i co właściwie o LED oświetleniach jeszcze wiemy?

Historyczne tło 

Czy myśleliście kiwedykolwiek o tym, co właściwie oznacza słowo LED? Jeżeli do dziś dnia nie wiedzieliście, to teraz będziecie ciót mądrzejszy. Skrót LED powstał z angielskiego Light-Emitting Diode, co po przetłumaczeniu oznacza dioda wydzielająca światło. O pierwszej LED możemy młówić od roku 1962. Jej odkrywca nazywał się Nick Holonyak junior. Bardziej rozpowszechnine stały się w póżnych 60 latach. Najpierw mogliśmy obserwować LED źródła tylko w przypadku drogich przedmiotów. Tym były na przykład różne laboratoryjne sprzęty lub elektryczny sprzęty. Póżniej oczywiście u telewizorów, radio oraz podobnych sprzętów. Haczyk był w tym, że ich moc była bardzo niska. Dlatego nie starczyły do oświetlenia przestrzeni. Byly więc stosowane jak zamiennik za klasyczne wskażniki. Pierwsze LEDy były wykonane tylko w czerwonej wersji.
null 
 
Póżniej, chyba w roku 1971 się zaczeły pokazywać także inne kolory. Czasem doszło też do dalszego rozwoju i oczywiście też do zwiększenia ich mocy. Dzięki temu można było myśleć o LED diodach także w celu oświetlenia. W osiemdziesiątych latach zaczał pierwszy większy boom, gdy były bardziej dostępne LEDy także w innych kolorach i kształtech. Oprócz tego, co jest dla nas bardzo ważne, zaczeły się produkować także pierwsze LED żarówki które miały zwyczajne trzonki, a więc mogły być zastosowane także do zwyczajnych oświetleń. Nadał natomiast nie miały za dużą moc. Nawet ich kolor nie umożliwiał zastępstwo za klasyczne żarówki. Służyły bardziej do dekoracyjnych oświetleń.
null 
Dzieki ich nieustającemu rozwojowy się natomiast stało, że w roku 2002 LED żarówki wyprzediły w wydajności te klasyczne. Nawet wtedy natomiast producenci LED oświetleń nie spoczeły na laurach. Techniczny rozwój potem nie przestawał i teraz są LED żarówki oraz inne LED oświetlenia bardzo lubiane i rozpowszechnione. Nie znajdziecie chyba żadnego gatunku AGD albo oświetlenia, który nie byłby w wariancie LED. Lubiane są LEDy głownie dzięki niskim kosztom utrzymania, lecz także dzięki wielu możliwościom, które niektóre LED oświetlenia albo LED żarówki oferują.
null 

Kilka ciekawóstek o LED oświetleniu 

  • Pierwszą rzeczą, którą warto wspomnieć, jest że niebieskie LED oświetlenie pomaga utrzymać jedzenie świeże. Studia jednej uczelni też pokazała, że posiada silne przeciwbakterialnę działania. Jeżeli więc potrzebujecie oświetlenie do waszego sklepu albo jesteście po stronie klienta, myślijcie o tym, że niebieski kolor jest dobrym kolorem.  
  • LED oświetlenia też uszanujecie latem. Pytacie się, dlaczego akurat w tą porę roku? Odpowiedź jest prosta. LED oświetlenia nie emitują UV promieniowanie, więc nie przyciągają owadów, tak jak w przypadku klasycznych oświetleń. 
null                null
  • Nawet jeżeli pierwsza dioda powstała w roku 1962, zasada działania LED oświetleń została odkryta już wcześniej. Zasłużył się o to mężczyzna o imieniu H.J.Round, natomiast przez wpływowego przełożonego Guglielma Marconiego zostało jego odkrycie zapomiane. 
  • Wynalazca niebieskiego oświetlenia – Shuji Nakamura otrzymał za swój wynalazek tylko 200 dolarów, natomiast firma, dla której pracował, uzyskała przychód w miliardach dolarów. To nie obeszło się bez skargi, którą ten wynalazca wygał i uzyskał do tej pory największe odszkodowanie. Póżniej odkrył także białe LED światło. Jesteśmy wdzięczni.
  • Zostało obliczone, że kdyby całe stany zjednoczone w porze świątecznej wymieniły tylko polowe klasycznego oświetlenia za LED, mogła by oszczędzona kwota wynosić nawet 17.2 dolarów w jednym domu.null
W momencie, gdy będziecie następnym razem rozmyślać, jakie oświetlenia sobie kupić, myślijcie o tym, że najbardziej oszczędnym wariantem jest LED. Możecie mieć chyba wszystkie rodzaje LED oświetleń, które sobie wymarzycie. Od LED lampek  poprzez LED żyrandole  albo różne inteligentne LED oświetlenia.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i