ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Dlaczego sortujemy baterie i jaki jest proces ich recyklingu | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Dlaczego sortujemy baterie i jaki jest proces ich recyklingu

Aktualności i powiadomienia

Marcin

Wiele urządzeń i rodzajów oświetlenia potrzebuje do działania baterii. Ale co z nimi zrobić, gdy skończy się ich żywotność? I co się z nimi stanie później?

Baterie stały się koniecznością

Twój dom jest pełen urządzeń i przedmiotów, które do działania wymagają baterii. Jeśli uważasz, że to nie twoja sprawa, prawdopodobnie zapomniałeś o przedmiotach codziennego użytku, takich jak zegar, pilot do telewizora lub odtwarzacza audio, czy zabawki. Wiele małych przenośnych lamp również korzysta z baterii. Takie oświetlenie jest praktyczne, ale musisz mieć pod ręką wystarczającą ilość zapasowych baterii, aby móc od razu wymienić zużyte i zapewnić płynne działanie. 


Dlaczego należy segregować zużyte baterie?

Wymieniłeś baterie. Co teraz zrobić ze zużytymi bateriami? Nigdy nie wyrzucaj baterii do kosza ze zmieszanymi odpadami. Podobnie jak inne materiały, baterie należy oddzielić. Powodów jest wiele. Przede wszystkim w celu ochrony środowiska. Jeśli wrzucisz baterie do pojemnika na odpady mieszane, trafią one na wysypisko lub do spalarni odpadów Oba przypadki prowadzą do uwolnienia szkodliwych substancji, w tym metali ciężkich. Odpowiadają za zanieczyszczenie wód powierzchniowych, gruntowych ale także gleby i powietrza. Innym powodem sortowania zużytych baterii jest to, że niektóre firmy mogą odzyskiwać z nich metale. Metale te mają nowe przeznaczenie, np. w konstrukcjach metalowych, akumulatorach, okapnikach lub pojemnikach na odpady. Lub odnajdują nowe życie w postaci szklano-ceramicznej płyty grzewczej, sztućców, monet, biżuterii lub kosmetyków. Możliwości wykorzystania są szerokie. Oczywiste jest, że sortowanie baterii ma sens. 

 

Proces recyklingu

YMożesz się zastanawiać, co dzieje się z rozdzielonymi bateriami. Ich podróż zaczyna się od umieszczenia ich w odpowiednich pojemnikach lub skrzyniach  przeznaczonych do tego celu. Zużyte baterie są dalej sortowane według określonych kryteriów.Sam proces recyklingu process jest dość skomplikowany. Po pierwsze, baterie są sortowane według rozmiaru, typu i innych kryteriów. Następnie istnieje kilka metod ich przetwarzania. Elektryczne piece łukowe umożliwiają różne reakcje chemiczne, w wyniku których powstają potrzebne materiały. Inna metoda polega na rozdrabnianiu i mieszaniu z innymi materiałami w celu uzyskania czegoś wartościowego. Można też oddzielić od nich różne substancje, np. żelazo i mangan.Ale istnieje wiele różnych metod i sposobów recyklingu baterii, i są one dość skomplikowane. Każdą baterię można przetwarzać w inny sposób. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że można ich ponownie użyć, aby chronić materiały, środowiskotchnąć nowe życie w stare części. Dlaczego więc nie segregować baterii? Pozbywanie się ich w miejscach do tego przeznaczonych to najmniejsza rzecz.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2023 Donoci s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i