ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Czym się kierować przy wyborze oświetlenia do łazienki? | Liderlamp.pl

Darmowa dostawa od 200 zł

60 dni na zwrot

10 lat na polskim rynku

+48 22 307 05 83

Zaloguj się / Rejestracja

0

0,00

Twój koszyk jest pusty.

Kup jeszcze za 200,00, a otrzymasz DARMOWĄ WYSYŁKĘ.

Czym się kierować przy wyborze oświetlenia do łazienki?

Marcin

Czas czytania 3 min
Łazienka

Podczas urządzania łazienki, ważnym elementem jest wybranie odpowiedniego oświetlenia. Dobrze dobrane lampy do łazienki potrafią zmienić wygląd całego pomieszczenia. Czym zatem kierować się podczas wybierania oświetlenia do łazienki?

Wielkość pomieszczenia

Najważniejszym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, podczas wybierania oświetlenia do łazienki, jest rozmiar pomieszczenia. W małych toaletach nie potrzebujemy ogromnych lamp, które optycznie pomniejszały by przestrzeń.

Jak rozmieścić oświetlenie w małej łazience?

Najlepszym rozwiązaniem w małych łazienkach, jest lampa sufitowa do łazienki oraz rozmieszczenie kinkietów nad miejscami, w których potrzebujemy dodatkowe oświetlenie do łazienki. Idealnie sprawdzą się one nad umywalką.

Jeśli nasza łazienka jest dużych rozmiarów, najlepszym wyborem jest zainstalowanie kilku lamp do łazienki. W tym przypadku również idealnie sprawdzi się zastosowanie lamp łazienkowych ściennych w miejscach, do których światło z głównej lampy nie dochodzi.

Możemy także zdecydować się na podświetlenie półek łazienkowych, co ułatwi nam szukanie konkretnych produktów.


Wysokość łazienki także jest ważna

Wysokość również pełni ważną rolę podczas wybierania odpowiednich lamp do łazienki, jeśli nasza toaleta ma wysoki sufit, możemy pozwolić sobie na różnego rodzaju lampy wiszące do łazienki. Różnego rodzaju ozdobne żyrandole będą lepiej wyglądać w wysokim pomieszczeniu.

Ilość okien w łazience a wpływ na oświetlenie łazienki

Jeśli nasza łazienka nie ma okna, będzie nam zależało, by mocniej oświetlić pomieszczenie. W takich przestrzeniach idealnie sprawdzą się lampy sufitowe LED, dają one dużo światła, a ich minimalistyczny wygląd nie przytłoczy łazienki.

Jaka lampa do łazienki?

Jednak jeśli zależy nam na ciekawym wyglądzie naszego sufitu, możemy zdecydować się na jego podświetlenie. Podświetlane sufity zyskały na popularności już jakiś czas temu, jednak nadal wyglądają one modnie i dodają charakteru naszemu pomieszczeniu.

Przy zastosowaniu tej metody oświetlenia, musimy jednak pamiętać, że nie oświetli ona pomieszczenia zbyt mocno, dlatego trzeba pamiętać by zamontować dodatkowe oświetlenie, np. w postaci lampy sufitowej do łazienki, lub kinkietów na ścianach w łazience.

W łazienkach posiadających przynajmniej jedno okno, nie trzeba zbyt mocno przejmować się bardzo mocnym oświetleniem. Pomieszczenia, do których wpada naturalne światło są idealne do zastosowania w nich bardziej ozdobnych lamp, niekoniecznie dających dużo światła.

Jak kolorystyka wpływa na oświetlenie łazienki?

Łazienki w ciemnych barwach, mogą być wyzwaniem podczas wybierania oświetlenia, jednak nie jest to zadanie niemożliwe. Marzysz o łazience w ciemnych barwach? Nie oznacza to życia w ciemnościach. Stosując ciemne kolory w stosunkowo małych pomieszczeniach, takich jak łazienki, wymaga to od nas planowania.Jak dobrze oświetlić łazienkę?

Żarówki o zimnej barwie będą naszym zbawieniem, są one bowiem jaśniejsze. W ciemnych przestrzeniach powinniśmy się decydować na proste rozwiązania oświetleniowe, tutaj również najlepszym rozwiązaniem będą lampy sufitowe LED, dzięki ich minimalistycznej formie duża ilość nie przytłoczy naszej łazienki.

Jak wybrać idealne oświetlenie do łazienki?

Znalezienie odpowiedniego oświetlenia do łazienki, nie musi być trudne. Znając te podstawowe zasady nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej lampy sufitowej do łazienki, która odpowiada wymaganiom naszego pomieszczenia.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'