ReviewsWidget_ReviewsAboutUs CRI? Im wyższy, tym lepiej! | Liderlamp.pl
Nowy system magazynowy działa już prawidłowo i ponownie realizujemy wysyłki z prędkością, do której jesteście przyzwyczajeni. Przepraszamy za wcześniejsze opóźnienia. Więcej tutaj.
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

CRI? Im wyższy, tym lepiej!

O źródłach światła

Marcin

Wskaźnik CRI to istotny, często niedoceniany parametr dla źródeł światła. Jego wartość ma wpływ na to jak postrzegamy kolory znajdujące się w pobliżu danego oświetlenia. Podpowiadamy, czym dokładnie jest CRI i dlaczego warto zwracać na niego uwagę.

Czym jest współczynnik CRI?

Najprościej rzecz ujmując CRI to współczynnik oddawania barw wykorzystywany do porównywania różnych punktów oświetleniowych. Jego wartość wyrażana jest w skali od 0 do 100. Maksimum wartości oznacza odwzorowanie światła dostarczanego przez światło słoneczne, dlatego warto stawiać na wysoki wskaźnik CRI.

Wskaźnik CRI a aranżacja

Takie rozwiązanie gwarantuje estetyczny efekt, w którym oświetlane elementy prezentują się naturalnie. Dla kontrastu współczynnik oddawania barw LED na poziomie zerowym światło monochromatyczne o jednej określonej barwie z widmem składających się z fal o jednakowych długościach. Zastosowanie wskaźnika na odpowiednim poziomie pozwala na podkreślenie charakteru danej aranżacji.


Index CRI

Wysokie CRI - idealna barwa kolorów

Jak zauważyliśmy wskaźnik oddania barw jest niezwykle istotny i nie powinien być bagatelizowany przy doborze źródeł światła. Takie podejście może skutkować zakupem oświetlenia nie dającego przyjemnych efektów wizualnych, a ponadto męczącego dla oczu. Niski współczynnik ma negatywny wpływ na samopoczucie. 

Według specjalistów najlepszy wyborem są produkty, których wskaźnik CRI wynosi ponad 80. Takie rozwiązanie gwarantuje dobre odwzorowanie kolorów przedmiotów i elementów znajdujących się nieopodal wybranego źródła światła.


Index CRI

Wysoki wskaźnik oddawania barw - dlaczego jest tak ważny?

Wysoki współczynnik CRI LED posiada wiele zalet. Po pierwsze zapewnia dobre oświetlenie wnętrza, co pozwala na podkreślenie zastosowanej w nim aranżacji. Ponadto jest korzystniejszy dla zdrowia i zwiększa produktywność w czasie pracy. Warto zauważyć, że wysoki współczynnik CRI znajduje zastosowanie w marketingu. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedni współczynnik CRI dla danego pomieszczenia. Zatem inny współczynnik będzie dla oświetlenia biurowego, oświetlenia kuchni, a inny dla lampy nocnej.

Stosuje się go w różnego rodzaju reklamach wizualnych, dzięki czemu promowane produkty są w stanie skupić uwagę oglądających. W dzisiejszych czasach większość nowoczesnych aranżacji zawiera oświetlenie LED z wskaźnikiem CRI o wartości przekraczającej 80.

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 8-17:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Copyright © 1994 – 2022 Donoci sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i