ReviewsWidget_ReviewsAboutUs Jak wymienić żarówkę? | Liderlamp.pl
Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0,00
Do otrzymania darmowej dostawy brakuje jeszcze 200
Wszystkie kategorie

Jak wymienić żarówkę?

Mogło Państwa zainteresować
Odpowiedział:
MarcinMarcin

Odpowiedź:

Kiedy mówi się o wymianie żarówki, wielu z Was na pewno powie, że to nie jest nic skomplikowanego. Również taka wymiana żarówki może nieść ze sobą różne problemy.

Kilka informacji o żarówkach

Obecnie na rynku istnieje wiele typów lamp. Żeby Państwu wszystko prawidłowo funkcjonowało i żeby lampy dobrze świeciły, naprawdę ważny jest kluczowy wybór prawidłowej żarówki. Proszę wierzyć, że żarówka żarówce nie równa. U zakupionej lampy miałby Państwa przede wszystkim zainteresować gwint żarówki, który należy do oświetlenia. Przy wyborze nowej lampy informację tą zawsze znajdą Państwo w opisie. Niektóre żarówki są wkręcane do lampy, inne tylko się nasadza. Jeśli chodzi o wkręcany gwint, dotyczy to żarówek z gniazdami E27, czyli klasyczny szeroki gwint, zaś E14 jest również typem z wkręcanym gwintem, tylko węższym niż gniazdo E27. Kolejne typy żarówek różnie się nasadzają lub wsuwają.
 
 

Bezpieczeństwo nade wszystko

Kolejną przeszkodą przy wymianie żarówek  której nie mielibyśmy pominąć, jest to, że podczas ich wymiany lub pierwszej instalacji żarówki nie mieliby Państwo zapomnieć o bezpieczeństwie. To oczywiście oznacza, że jeśli zabraliście się Państwo do wymiany żarówki, wszystkie czynności należy wykonywać, gdy bezpieczniki są wyłączone. Mogłoby dojść do tego, że dotkną Państwo lampy pod napięciem i dojdzie do porażenia prądem elektrycznym. A to oczywiście nie jest już żaden żart. Chodzi o dosyć wysokie napięcie i uraz ten mógłby u Państwa spowodować wielkie problemy zdrowotne.
Jeśli chodzi o rodzaje żarówek, mogą sobie Państwo wybrać klasyczne, oszczędnościowe lub żarówki LED. Jeśli kupują Państwo lampę, która ma wąski klosz, należy unikać nielustrzanych żarówek o dużej mocy cieplnej. Grozi tutaj ryzyko, że klosz mógłby osiągnąć wysoką temperaturę i zacząć się palić.
  

Typy żarówek

Najtańszymi żarówkam, a zarazem takimi, które najkrócej wytrzymują są klasyczne żarówki. Tańszym wariantem o dłuższej żywotności są żarówki oszczędnościowe oraz najoszczędniejsze żarówki o najdłuższej żywotności żarówki LED. Na który typ się Państwo zdecydujecie, zależy wyłącznie od Was. W przypadku żarówek LED cena w stosunku do klasycznych i oszczędnościowych żarówek jest wyższa, jednak ze względu na wytrzymałość inwestycja ta się naprawdę opłaci.
 

Lampy z modułami LED i zamiana klasycznej świetlówki na świetlówki LED 

Jeśli zakupili Państwo lampy z zabudowanym modułem LED, z całą pewnością zaciekawi Was to, czy byłaby możliwość wymiany źródła światła. Z tego względu, że lampy mają wytrzymałość do 50 000 roboczogodzin, zakłada się, że oświetlenie to miałoby służyć aż do czasu, gdy odpowiedni jest już zakup nowego. W przypadku, gdyby mimo wszystko wymiana była potrzebna, jest to oczywiście możliwe. Praca ta nie jest jednak odpowiednia dla  normalnych użytkowników. Zawsze należy zwrócić się bezpośrednio do elektryka, który z tą wymianą nie miałby mieć problemu.

 
 
Podobnie jest również w przypadku, gdyby się Państwo zdecydowali wymienić klasyczną świetlówkę na świetlówkę LED. Powszechnie nie jest możliwe jedynie wyjęcie klasycznej świetlówki i wymiana na świetlówkę LED. Wymiana jest oczywiście możliwa, ale podobnie jak u lamp z modułami LED, nie jest odpowiednia dla laików. Chodzi tutaj już o większą ingerencję do lampy. Z tego powodu naprawdę trzeba pracę tą zostawić dla fachowca, który, jeśli jest tylko trochę zręczny i bystry, poradzi sobie z wymianą. Jeśli jednak chcą Państwo mieć w domu lampę ze świetlówką LED, będzie najlepiej zakupić sobie nową, która została wyprodukowana do tego typu świetlówek. Pieniądze, które Państwo zapłacą za przeróbkę, możecie zainwestować do nowego a będziecie mieć gwarancję satysfakcji.
 
Jeśli więc zamierzacie kupić nową lampę lub tylko zmienić źródła u istniejących, dobrze zastanówcie się, które jest dla Was najlepsze również ze względu na źródła, które należą do lampy. 
 
 
null                    null 

Autor článku:

Marcin
Marcin Specjalista ds. obsługi klienta

Marcin jest nie tylko specjalistą od obsługi klienta, ale także entuzjastą nowoczesnego oświetlenia LED.W swoich artykułach doradzi Państwu, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej lub zdradzi wiele pomysłów na doskonałe oświetlenie Państwa domu i ogrodu.'

Pytajcie się o cokolwiek

Marcin

Doradzę z wyborem i problemami technicznymi

22 307 05 83(pn.-pt. 7-15:30 godz.)

Zapytajcie się
 

Powiązane produkty

Kolejne pytania z kategorii

Jak wybrać odpowiedni kolor kolor źródła światła? Źródła światła
Czym jest strumień i natężenie światła? Źródła światła
Jakie są gniazda źródeł światła? Źródła światła
Jak silną żarówkę potrzebujesz? Źródła światła
Jak wykorzystać kolor światła w praktyce? Mogło Państwa zainteresować

Copyright © 1994 – 2022 Donoci sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych. i